| adrianbestboy98 a întrebat:

Sall,la o rama foto scrie ca accepta doar card SD, as putea pune un SDHC? sau nu o sa il citeasca?

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Poți lua o „mufă" (adaptor sau nu știu cum îi zice) pe care o pui în ramă, apoi pui cardul SDHC în adaptor (sau ce o fi...). Cam asta ar fi soluția...

Dar SD=SDHC? Știu că sunt carduri de diferite dimensiuni, dar pe multe carduri SDHC scrie „SD". Poți verifica dimensiunea locului (gaura în care pui cardul) privind poza sau chiar rama.

| DreamAsk a răspuns:

Iti dau un sfat : incearca... daca merge ai noroc si daca nu inseamna ca nu ai, dar in orice caz:
Mult succes!

| amaliasabina a răspuns:

De obicei unde iti cere card SD accepta si SDHC happy