| bistrita1984 a întrebat:

Sall.ma puteti ajuta cu cu un sfat,am un aparat de sudura si are amperaju c-am mare pentru materialu care il am de sudat as vrea sa-mi spune-ti cum pot face amperajul mai mic, pentru ca nu are alt reglaj mai mic doar mai mare?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie bagata o rezistenta variabila in circuit. Asta o poate face numai un meserias. Intreaba la electricieni sau depanatori radio-tv.

| bistrita1984 explică (pentru Salontanul):

Vreau o varinata simpla asta e complicata eu am nevoie maine de aparat