| Attack619 a întrebat:

Am primit un e-mail care scrie ca e de la Microsoft Promotion Award Team si zice ca e posibil sa castig un premiu (mai exact 650, 000.00 Great British Pounds) pentru ca adresa mea de e-mail a aparut ca una din the online Winning emails in the 2nd category. eu unul cred ca e facatura pentru ca am primit mailul in spam, nu pot vedea imaginile din mail si nu cred ca as putea castiga atatia bani degeaba. as vrea totusi sa aud si parerea voastra...multumesc anticipatwinking

Răspuns Câştigător
| ndc a răspuns:

1. Nu exista "Microsoft Promotion Award Team". Daca cauti pe Google o sa vezi la primul rezultat exact mail-ul spam pe care l-ai primit.
2. Nimeni sanatos la cap nu-ti da 650000GBP (aproape 800.000 de euro) aleatoriu, fara sa fi facut nimic. Cu atat mai putin lacomii aia de la Microsoft.
3. Era in folder-ul de spam. Ce alte dovezi mai vrei?

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

E spam.
Nu participa niciodată în aşa ceva.

| Barney a răspuns:

Nu accepta niciodata premii de la concursuri la care nu te-ai inscris!

| DirTek a răspuns:

Eu inca imi sustin opinia ca orice serviciu de e-mail sau aplicatie de tip client e-mail ar trebui sa aiba afisata o avertizare despre acest tip de spam. Foarte multe persoane naive cad in plasa unor escroci cand in 10 minute s-ar putea rezolva usor problema cu avertizarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pune botu, e spam de virusare.

| mirceaqqq a răspuns:

Sunt multi hackeri care iti pot da multe virusii cu prostii din astea! sfatul meu nu-l acceptalaughing