| TheJocker a întrebat:

am un pc mai slabut tongue

placa de baza P5G41 TM LX
procesor Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GHz
memory 8GB ram ddr3 1333mhz
placa video GeForce nvidea GT 220 1gb 128biti gddr3
hard disk 500 gb sata III

oare imi merg : FIFA 2013, Assassin's Creed 3, Far Cry3, Hitman Absolution, Batmana Arkham City, Need For Speed Most Wanted 2, Call of Duty Modern Warfar 3, DiRT3 etc.

dau funda

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Nu-ti merge niciunul calumea.

| spaghetty a răspuns:

Procesorul e cam slab.O fi el dual core da e de doar 1.8 GHZ. Daca poti cumpara altul de 3. 00GHZ dual core cel putin sau i3.In nici un caz AMD ca se incalzeste mai repede

| bassmusic a răspuns:

Da merg toate. Nu imi place faza cu PC slabut happy. Si eu pot sa postez detalli despre pc ca si tine: Intel I7-980
16GB RAM, HDD 4 Terra (x2 2TB), etc. happy. Bafta

| Gabi20CM a răspuns:

Sigur daca vei schimba procesorul cu ceva de genu http://www.shopmania.ro/procesoare/p-intel-bx80623g860-19079960

Eu rulez pe o configuratie asemanatoare dar pe un procesor de 3 Ghz dual core toate jocurile pe detalii medium spre high.Asa ca in momentul de fata vei putea juca unele dintre ele pe detalii mici spre medii.Recoman un upgrade la procesor

| Gabi20CM a răspuns:

Pune si tu un procesor dual core de 3 Ghz ii vreo 3 milioane si ai sa joci medium spre high.Eu am o configuratie asemanatoare dar cu un procesoar de 3.0 dual core si rulez orice joc pe medium fara problema.La cum il ai acum poti sa le joci low-medium.

| Roll_Robyy_1996 a răspuns:

Da merg dar te sfatuiesc sa cauti asa pe google, cerinte de sistem (si aici pui tu jocul ) si te uiti acolo fifa 13 eu zic ca iti merge si celelalte nu cer chiar asa cerinte mari deci da happy funda?big grin