| madutu1996 a întrebat:

As vrea sa imi iau un procesor nou pentru pc si nu stiu daca este compatibil cu placa de baza("PcChips M825G (V9.2a)").
Procesorul este: http://www.dc-shop.ro/......-am3-c3-l/

Daca nu este compatibil va rog dati-mi voi o placa de baza ca sa fie compatibil cu procesorul si sa aiba suport ddr1 (ca nu mai schimb ramu). Multumesc

DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu merge. Au socketul diferit. Placa ta este A si procesorul AM3. Nici memoriile ddr 1 nu se mai fabrica. Va trebui sa-ti schimbi placa de baza, procesorul si memoria. Procesoare pentru acesta placa numai la second hand si te poti pacali.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu placere!