| catalinb a întrebat:

Vreau sa raspunde-ti cei care sunt foarte priceputi... Nu sa dati cu parerea, daca se poate... :D
1. Daca cumpar placa de baza:
http://www.dc-shop.ro/......ket-am3-l/
Deci accepta procesoare pe socket am3 si am2...
2. Am procesor amd athlon x2 4600 + (socket am2)...
3. Daca cumpar acea placa, pun procesorul acesta al meu, placa accepta doar rami ddr3...
O sa mearga procesorul meu pe socket am2 pe acea placa si 8 gb ram? ddr3?

1 răspuns:
| MariusN1 a răspuns:

Procesoare suportate: AMD Phenom II X6 / X4 / X3 / X2 (except 920 / 940) / Athlon II X4 / X3 / X2 / Sempron. raspunsul era deja in link. da se potriveste socket am2 x2 pe socket de am3 si va functiona normal.