| ManeaIonut98 a întrebat:

Sallut TPU! Am o cartela Vodafone castigata la coca@cola si am 30 mb de net stiti cumva cum ii activez? am telefon cu android! cum pot folosi cei 30 de mb? funda?!

3 răspunsuri:
| itmanager a răspuns:

Intri in setari la WIFI si dai la retele mobile! Activezi prima optiune si gata! happy Funda?

| vasilev a răspuns:

Trebuie sa faci setari manuale pentru conectare. incearca-le pe astea:

Poti urma setarile de mai jos:

Menu – Settings – More Networks – Mobile Networks – Access Point Names – Apasam Menu – New APN
Name: VF Internet pe Mobil
APN: live.vodafone.com
APN type: default
Bearer: Unspecified
Apasam Menu – Save
Menu – Settings – More Networks – Mobile Networks – Mobile data – bifat

| Abdi a răspuns:

La primul apel se activeaza cartela cu toate extraoptiunile! Vei primi un SMS cu setari automate de configurare, pe care trebuie sa il salvezi. Nu conteaza ce telefon ai, Vodafone (si orice operator de telefonie mobila) recunoaste automat tipul telefonului in functie de IMEI (fiecare telefon are un cod propriu =IMEI)

Dupa salvarea setarilor, vei putea folosi internet pe mobil linistit. 30MB sunt oricum foarte putini, pentru sistemele de operare Android, iOS sau Windows Phone...

Succes!