| r0b3rt a întrebat:

Acum cateva zile mi-a mai aparut inca o problema in legatura cu Pc-ul...
Cand intru intr-un joc dupa cateva minute mi se albeste monitorul...
Chiar nu stiu ce sa fac. Uni oameni (prieteni spun ca e de la Placa video)

Placa mea video este: GeForce 9400 GT
GPU G96/D9M
Device ID 10DE-0641
Revision A2
Subvendor Undefined (0000)
Technology 65 nm
Die Size 144 nmІ
Transistors 314 M
Release Date Aug 26, 2008
DirectX Support 10.0
DirectX Shader Model 4.0
OpenGL Support 3.0
Bus Interface PCI Express x16
Temperature 45 °C (mai mult nu urca)
GPU Clock 550 MHz
Memory Clock 350 MHz
Driver nv4_disp. dll
Driver version 6.14.11.7531
ForceWare version 175.31
BIOS Version 62.94.4b.00.00
ROPs 8
Shaders 16 unified
Memory 512 MB
Bus Width 128 Bit
Pixel Fillrate 4.4 GPixels/s
Texture Fillrate 4.4 GTexels/s

Jocurile la care imi face figuri dintreasta sunt gen Mt2, CallOfDuty4 etc.
Am consultat un om care e asazis "cunoscator" de PC si mi-a zis ca Placa mea nu face fata jocurilor 3D pentru ca nu e dedicata... crying
Dar nu pot sa inteleg asta pentru ca om PC de 2-3ani si nicodatsa nu mi s-a intamplat asa ceva...
Chiar nu stiu ce sa fac...
PS: 1) Daca se mai poate face ceva sa-mi spuneti.
2)Daca nu se mai poate face nimic sa-mi spuneti si mie o placa video "care sa poate faca fata jocurilor 3D" (spuneti-mi si pretul si magazinul de uned pot sa mi-o achizitionez)
Scuzati-mi greselile de ortografie...
Va rog ajutati-ma...
~! FUNDA!~

Răspuns Câştigător
| johnny1992 a răspuns:

Http://live.emag.ro/......GI--r59987
Nu vei avea nicio problema cu aceasta placa grafica!
Funda?:D

2 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Tipul care a folosit expresia "nu e dedicata" e un cretinel. Ai overheating la placa, incearca o curatare (aspirator), pasta la cooler (daca ai racire activa).

| r0b3rt explică:

Savy si sugestia ta e destul de folositoare...dar... am curatat PC-ul cu 2 zile inainte de am face probleme din astea.