| anonymus a întrebat:

Ce inseamna memorie dedicata.la mine pe calculator la placa video zice
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10GHz (2095 MHz)
Operating System: Windows 7 Ultimate, 32-bit
DirectX version: 11.0
GPU processor: GeForce G 103M
Driver version: 187.66
CUDA Cores: 8
Core clock: 640 MHz
Shader clock: 1600 MHz
Memory clock: 500 MHz (1000 MHz data rate)
Memory interface: 64-bit
Total available graphics memory: 1775 MB
Dedicated video memory: 512 MB
System video memory: 0 MB
Shared system memory: 1263 MB
Video BIOS version: 62.98.4E.00.41
IRQ: 16
Bus: PCI Express x16

pot sa mai inbunatatesc placa video cumva fara sa cheltui bani? ca nu imi merg bine jocurile.

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

'Dedicated video memory' reprezinta cantitatea de memorie video pe care placa video o dedica sistemului. In opinia mea, placa ta e destul de acceptabila pentru unele jocuri, insa uitadu-ma si la versiunea driver-ului, tin sa te anunt ca este neactualizata: http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-260.99-whql-driver.html