| Kolors a întrebat:

Salut.Am cumparat bilet la wizz air online si am dat 60€. Acum vreau sa il modific sa imi aleg alta data.Noul zbor costa 200€ iar cand dau sa platesc tot 200 trebuie sa dau. De ce nu mi-i scade pe aia 60 din pretul noului zbor? Stiu ca e o taxa pentru schimbarea zborului fie dar nici cu 1€ mai putin nu platesc, tot atat trebuie sa dau cat e biletul. De ce? Ce se intampla cu aia 60€? Raman la ei? Funda.Nu prea m-am exprimat eu cum trebuie dar sper ca intelegeti.

4 răspunsuri:
| strawberry03 a răspuns:

Din pacate asa e Wizz, nu prea rezolvi mare lucru la ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e politica low cost urilor. Cumperi bilete ieftine, dar daca vreo si o aluna scoti bani din buzunar de te usuci.

| mihai69 a răspuns:

Ai aici detalii: http://wizzair.com/......rezervarii
În funcție de modul cum alegi să modifici rezervarea, banii sunt considerați ca deja plătiți și mai dai numai diferența + taxe, ori dacă faci o rezervare nouă banii rămân la ei. Dar nu mai dai taxa de modificare.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu iti scade pentru ca atunci cand iei low-cost iti asumi faptul ca nu ti se ofera reprogramare sau alte nebunii in pretul biletului. Iei cu citiva euro biletul, zici mersi, zbori cand e programat. Orice alta miscare te costa de mori - gen bagaj de cala - sau iti anuleaza biletul si pierzi banii - aminare pentru alta data, pierdut zborul, etc.