| jensen a întrebat:

Salut, am facut o plangere contaventionala mi-a venit prin posta o citatie ca am pierdut procesul ( permis de conducere suspendare 90 zile) si acolo scrie ca trebuie sa fac recurs in 15 zile de la comunicare dar eu nu mai vreau sa continui, ca si asa am cheltuit o gramada de bani cu ei. Si as vrea sa imi raspundeti cand trebuie sa duc permisu, si amenda cand trebuie sa o platesc (pe loc sau.) si ramane acele 90 de zile? Va multumesc, pa!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prin posta ti-a venit hotararea(sentinta) de respingere a plangerii contraventionale. Daca nu vrei sa faci recurs nu este nevoie si nici nu este nevoie sa astepti sa treaca cele 15 zile, asa ca plateste amenda si preda permisul, teremenul de suspendare de 90 zile se va socoti de la data cand l-ai predat. Numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa mai continui, hotararea devine definitiva dupa cele 15 zile, asa ca normal ar trebui sa platesti amenda, si sa o duci, asa ca gandeste-te bine ce vrei sa faci?

| jensen explică:

Multumesc!