| Jojo1769 a întrebat:

Am ieșit în seara asta afara sa fac poze la stele, asta pana sa iasă luna și uitându-mă sus pe cer, am văzut niște punctulete puțin mai mici și mai strălucitoare decât stelele care aveau o viteza destul de mare, dar erau în linie dreapta și aveau o distanță perfect egala între ele, și nu, 100% nu erau avioane! Întreb pentru cunoștințele mele, mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

E vorba de sateliti. Am vazut si eu mai mult de o gramada in noptile cand faceam paza pe frontiera la graniceri. Imi placea mult sa ii urmaresc cum se misca rapid printre stele.

| gemeni6226 a răspuns (pentru cristi202):

Eu as fi de acord ca sunt sateliti daca nu ar fi vorba de faptul ca sateliti avem cel putin de 30-40 de ani, dar de vazut numai acum il vedem?

| cristi202 a răspuns (pentru gemeni6226):

Numai acum?☺
Eu ii vedeam cand eram in armata, adica in 1993. Sunt acusi vreo 30 de ani, nu? De atunci, am mai putut sa ii vad doar de doua ori.

| gemeni6226 a răspuns (pentru cristi202):

Si tot asa aratau? tot asa se manifestau pe cer?

| cristi202 a răspuns (pentru gemeni6226):

Da, tot asa.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

100% au fost OZN-uri (Obiecte Zburatoare Neidentificate - de tine).

| Jojo1769 explică (pentru Bula):

Nu a fost pusa la mișto întrebarea. Am și fotografie, doar ca nu se vede decât urma luminoasa lăsată de acele punctulete din cauza expunerii

| Eugen80 a răspuns:

Clar era un OZN, dar trebuie sa ne obisnuim si cu ele, ca nici Covid nu am mai avut pana acum.
De fapt guvernul de asta vrea sa ne tina in casa, ca sa nu mai vedem OZN-urile, mai ales dupa ora 22.

| llllraullll a răspuns:

In 9 aprilie 2020 in jurul orei 10:30 am vazut si eu exact despre ceea ce vorbesti tu. Ce e acolo pe cer, nimeni nu stie. In niciun caz nu sunt sateliti, indiferent cine ce ti-ar spune. Nu mai credeti tot ce se spune la stiri ca sunt doar niste bazaconii care sa acopere adevarul pentru ca oamenii nu sunt pregatiti pentru lucruri mai intense. Ce se intampla acum in lume devine din ce in ce mai rau.