| DeeyuAndrei a întrebat:

Acum 5 minute eram pe stradă, când dintr-o dată văd aproximativ 10 stele aranjate într-un fel de linie.
Pe moment, m-am întrebat "Ce Dumnezeu de constelație e aia? Nu am văzut-o niciodată."
Peste 1 minut văd că au început să se miște, destul de repede. Merg repede și o strig pe mama, se uită și ea, nedumerită, (deja au format un fel de cerc și erau deasupra noastră, mișcându-se destul de repede, la o înălțime destul de mică, fără să scoată nici un zgomot) în aprox. 3 minute au ajuns foarte departe în sud, și nu le-am mai văzut.
Ce ar putea fi? Sunt destul de bulversat. Erau exact, exact, deci exact ca stele, la fel de mici și strălucitoare, dar mult mai aproape, și se mișcau destul de repede, din nord spre sud. Avioane cu siguranță nu erau, nici drone, presupun, alea fac zgomot, și erau prea multe, mai mult de 10, si erau foarte aproape, una a rămas mai în urmă.
Mersi!

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Așa și când a fost lansată de curând o rachetă toți credeau că sunt extratereștrii. Oamenii de rând sunt suficient de proști încât asta m-ar duce cu gândul că dacă m-aș duce cu un telefon în Evul Mediu toți ar considera că e vrăjitorie.

| J0B0MAT a răspuns:

Lampioane

| DeeyuAndrei explică (pentru J0B0MAT):

Îți place Eleven? Am văzut că o ai în poza de profil. happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru DeeyuAndrei):

Da :d

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Asazisii experti o sa-ti spuna ca nu ai competenta, pantru a cataga oiectele care au miscari atipice. Scepticii si ignoranti iti vor spune ca "un telefon mobil in evul mediu" ar fi ceva extraterestru. Puinii oameni onesti, care au ceva cunoastere si experienta in asemenea fenomene, iti vor spune ca TU ESTI CEL MAI INDREPTATIT SA APRECIEZI, fenomenul cu care ai avut contact direct (vizual).

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Si uite asa mintea umana asociaza un eveniment total lipsit de importanta cu o invazie a extraterestrilor.
Dar ziua pe lumina de ce nu vezi nimic supranatural/ din alta galaxie? Pentru ca nu exista intuneric care sa te faca sa gandesti aiurea, evident...

Puteau fi licurici daca avioane nu erau. In orice caz, din moment ce e imposibil sa fie nave extraterestre, iti bati capul cam degeaba cu ce ar fi putut fi.

| Elide a răspuns:

Si eu am vazut ceva asemănător, dar eu am vazut decât 3 stele ce formau un triunghi perfect, chiar nu stiu ce sa zic, nu stiu ce pot fi, nu prea cred în extratereștri

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Elide):

Illuminati, clar.

Sarcasm.

| Elide a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Da,sunt veniți din spatiu laughing

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

Cred ca ai asistat la un fenomen extraterestru.