| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor de la persoanele care au cumparat de pe ebay.com. Care sunt taxele pe care trebuie sa le platesc daca vreau sa cumpar un produs din Hong Kong? Produsul costa 20 dolari,livrare gratuita. Unde mi se aduce produsul, de unde trebuie sa il iau si de ce acte am nevoie sa ridic produsul?

4 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Il iei de la posta cu buletinul, dar pentru ca e livrare gratuita poate dura mai mult de o luna de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru florinflorescu):

Pai si de unde stiu cand si la ce posta vine?

| Violleta2022 a răspuns:

Coletul vine la posta de care apartine adresa ta, odata ce ai pus adresa ta pe comanda! Uneori ti-l aduce postasul, alteori trebuie tu sa mergi sa-l ridici de la posta, cu buletinul.
Fiind livrare gratuita, ajunge in 3-6 saptamani.
In principiu nu trebuie sa platesti taxe, pentru ca este sub 100 euro.

| florinflorescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Primesti de la posta un biletel ca ai un colet.