| anamaria123987 a întrebat:

In urma cu 2 saptamani aproape am comandat un colet din China(Hong Kong) in valoare de 102 dolari. Voiam sa va intreb cum fac cand trebuie sa-l ridic, sunt sanse sa trebuiasca sa-l ridic de la posta normala sau numai de la cea vamala? Si cat trebuie sa mai platesc la cea vamala?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vei platii taxa vamala si TVA fiindca a depasit suma maxima admisa $100.
Vei primii acasa instiintare unde sa mergi sa-l ridici, dupa ce platesti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am primit de la un punct de colectare. Vama este inclusă în preț.