| B-Zone_Kenssy_1985 a întrebat:

Salut, am nevoie de mare ajutor, am bagat stick-ul meu pe care aveam mai multe poze,fisiere world etc, si dupa ce l-am bagat,am dat open folder si cand intru pe stick, imi apare un fisier type "file" si are si e ceva de genul ShsNDSns asa random si cand dau sa intru in el, imi da choose a program to open si nu stiu ce sa fac, va rog help.Imi arata ca din spatiul lui este luat.

4 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Asigură-te că ai setat să vezi fișierele hidden, e posibil să ai viruși și de obicei fișierele au fost ascunse.
O altă metodă e să cați fierele (CTRL+F) în directorul usb și pentru că e posibil să nu ști numele fiecărui fișier îți sugerez să scrii extensia spre exemplu winrar-.rar.zip.7zip
imagine-.jpg.thumb.png
word-.doc.docx
După recuperarea le copiezi pe calculator și formatezi fișierul.
Succes!

| B-Zone_Kenssy_1985 explică (pentru Divy):

Cum setez sa vad fișierele Hidden? Am încercat un program si zicea 5 objects în 1 Hidden file, si după ce bag stick-ul îmi arată că are viruși este nod32 dar nu zicea că l-a blocat sau ceva, am dezactivat antivirusul(l-am scanat si nu are viruși)

| Divy a răspuns (pentru B-Zone_Kenssy_1985):

Atunci ai malware, ca să vezi fișiere hidden mergi în view-options-view-check show hidden files (din lista aceea)-apply-ok și ar trebui să îți afișeze fișierul ascuns

| mihai69 a răspuns (pentru B-Zone_Kenssy_1985):

Dacă ai scanat cu el dezactivat... normal că zice că nu ai viruși.
Ai virus mai mult ca sigur, acum îl ai și pe PC și va infecta orice stick sau card pe care îl pui în el, până nu te dezinfectezi.
Fă un CD (DVD) bootabil cu o soluție de devirusare și curăță calculatorul ȘI toate dispozitivele externe pe USB pe care le ai!