| Andrei_Datcu_2003 a întrebat:

Salut, am nevoie sa stiu si eu daca la metroul din Bucuresti exista abonament de elev si daca da, cat costa? Am cautat si n-am gasit pe nicaieri.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la metrou la casa de bilete si întreaba i pe ei.

| NunuNini a răspuns:

Cartela
„Abonament lunar
cu numar nelimitat
de calatorii
elev/student"
35, 00 Lei/gratuit
http://www.metrorex.ro/titluri_de_calatorie-tarife_p1382-1
Nici mie nu mi-e clar cine plateste 35 de lei si cine are gratuitate.

| SociopatuI a răspuns:

Ti-e rusine sa-l intrebi pe cel care se ocupa cu abonamentele?

| Andrei_Datcu_2003 explică (pentru SociopatuI):

Voiam sa aflu dinainte, ca sa stiu daca mai are rost sa mai merg la casa... Din moment ce pun o intrebare la 10 dimineata tu ce crezi?

| SociopatuI a răspuns (pentru Andrei_Datcu_2003):

Pai ce sa cred... ca ti-e rusine sa intrebi.