| vSpy a întrebat:

Am niste casti de peste 100lei si le-am bagat la boxe si cand am dat boxele mai tare ( la maxim big grin), casca din dreapta a inceput sa gajaie...le-am desfacut si am vazut ca litza aceea nu mai era lipita de membrana castii ( o folie de plastic foarte subtire si sensibila)...am luat o pasta de lipit pentru plastic metal etc. si am pus pe membrana si apoi usor am lipit acea litza subtire. Nu mai gajaie dar parca nu se aude 100% la fel ca inainte sa le bag la boxe, iar boxele sa le dau la maxim. Aveti vreo idee cu ce pot lipi acea litza de membrana sa se auda la fel de bine se aude cam 92% decat inainte, sau sa le las asa?

Răspuns Câştigător
| VsY a răspuns:

Pai, eu zic sa le duci la reprat. Nu ai cum sa le repari, poate pasta de lipit a intrat pe undeva prin casca si de asta nu lasa sa treaca muzica cum ar fi. Cea mai buna idee :' Du-le la un servar de reparatii sau le poti pastra asa!
Funda? happy

| vSpy explică (pentru VsY):

Ma rog le-am lipit eu dar nu mai gajie si se aude bine nu ca inainte dar totusi...o sa imi comand altele de pe internet ca la reperat nu stiu cat ma va costa ca sunt foarte sensibile cand a vazut litza aceea imi era frica si sa o ating mai subtire ca varfu de la achappy

3 răspunsuri:
| ÎngerCretin a răspuns:

Du-te si fa-le.
Daca nu se pot face, ai sa le lasi asa.

| VsY a răspuns:

Buna si tie happy. Pai... nu cred ca le poti face tu. Poate a intrat pasta de lipit in casaca si e asta nu trece muzica. Eu zic sa duci casca la un servar de repaltii.
Funda? happy