| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Am o întrebare daca se pricepe cineva. Folosesc apa de gură Listerine cool mint, la ingrediente scrie ca contine alcool. Bineînțeles, nu inghit. Dar e posibil sa iasă in fiola, daca ma oprește politia?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Absolut.
Parca era un caz care s-a urcat la volan imediat dupa ce a folosit apa de gura cu alcool, iesindu-i o alcoolemie pentru care ar fi trebuit sa fie mort laughing

| alina2k18 a răspuns:

Tinand cont ca folosesti apa de gura dupa ce te speli pe dinti si pana ajungi la masina si te si opreste politia trec minim 10minute sanse egale cu 0 ca sa ai vreo problema.
Restul dezbaterilor sunt a la TPU nu ce se intampla in realitatewinking

| romeo78 a răspuns:

Da, depinde de timpul dintre clătirea cu apa de gură și testarea cu fiola. În fiolă intră aerul expirat, deci dacă au rămas urme de alcool e posibil ca să aveți probleme.

| PringAloe a răspuns:

Cam slabe sanse sa iasa in fiola deoarece nu o bei, deci cand sufli nu iese alcool, pe langa asta iti sugerez sa nu mai folosesti apa de gura cu alcool, este mai buna ce-a fara alcool deoarece nu-ti lasa senzatia aia de arsura, e adevarat ca elimina unele bacterii din gura etc, dar te poti irita sau sa deshidrata gura etc