| Diarobertaaaa a întrebat:

Salut
Am o intrebare:
hingheri ce fac cu caini care ii strang de pe strada
ii da spre adoptie pentru o perioada si cand se termina ii omoara sau ii da spre adopti pana ii ia cineva sau mor ei de batranete?
funda!

Răspuns Câştigător
| Traianosik a răspuns:

Poi, depinde, cainii sanatosi ii dau spre adoptie, iar cei bolnavi ii eutanasiaza. Tottusi exista si cazuri cand acei caini nu au fost adoptati, in acest fel sunt eutanasiati, adica omorati dar nu in felul in care-si imagineaza dsassad. Funda?

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

In mod normal ar trebui sa ii tina o perioada pentru adoptie, daca nu ii vrea nimeni dupa acea perioada ii eutanasiaza, asta daca nu sunt foarte agresivi, daca sunt considerati un pericol ii eutanasiaza. dar la noi nu stiu daca se respecta acest lucru

| AnaMaryadragutaa a răspuns:

II castreaza si ii da spre adoptie.

| eddard a răspuns:

Visati frumos

un caine e luat dupa strada, castrat, insemnat la ureche, si readus de unde a fost luat happy