| AndonAleksandru a întrebat:

Salut! Am o intrebare. Toti maneliștii au plecat de jos. Sunt unii care nu știau sa cânte deloc si altii care știau ceva. Însă ce vreau sa stiu, daca eu nu am voce de manelist, (poate 20% am) prin muncă și exerciții pot ajunge la obiectivul de a avea o voce de manevrat?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, poti ajunge la obiectivul propus dar mai trebuie sa stii si sa compui nu numai sa canti, deci sti sa compui ceva? happy

| AndonAleksandru explică (pentru lpavel):

Da, însă compusul nu ma preocupa atât de tare. Ceea ce ma preocupă, dupa cum am zis, este vocea.

| lpavel a răspuns (pentru AndonAleksandru):

Pai daca nu stii sa compui nu poti deveni cantaret, deci orienteaza-te spre altceva happy

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, nu trebuie sa ai nici o calitate, oarecare, ca sa ajungi manelist, doar ca exista un proverb american:
doesn't matter what you know, all it matters is who you know
(nu conteaza ce stii ci pe cine stii)
insa la Hollywood e "putin" modificat:
doesn't matter what you know, all it matters is who you blow
(nu conteaza ce stii ci cui ii faci secz oral)
cred ca la manelisti e la fel...

| Februar30 a răspuns:

Daca tot n-ai voce de manelist, gaseste-ti o alta pasiune. Nu e nevoie de mai multi manelisti laughing