| MadrYx a întrebat:

Salut,am o mica intrebare, dar inainte sa va prezint situatia:
Am desfacut unitatea sa vad ce DDR am (am ddr2),caci ma gandesc sa-mi iau niste memoria in +, am doar 1 ram...
Am gasit ceva pe eMAG,insa am comparat cu alte memorii, si observ ca diferenta este pretul, pret care difera din cauza "Standard:PC2-6400".
Asta vreau sa va intreb: De unde stiu ce PC am?
Am mai vazut inca una "PC-5300"
Eu de unde stiu ce "PC" dala am,si daca stiti cumva,daca,conteaza asta cand imi pun memorie RAM
Eu stiam ca,conteaza tipul de ddr,insa acum vad pentru prima oara acel lucru
Astept pareri, mersi anticipat

Era sa uit, uitati una din memorii (cea care vreau sa mi-o cumpar): http://www.emag.ro/......DR2-2G800" onclick="window. open(this.href); return false;

ps. sper ca am pus categoria potrivita.

2 răspunsuri:
| iiRadu a răspuns:

Ei bine "Madx" se pare ca ramul ales pentru unitatea ta se potriveste doar sa ai grija ca la unele din unitati nu conteaza potrivirea ci marca mai bine du-te la service si iti va spune ei dar in general sa ei aceeasi marca ca cea veche si sa se potriveasca liniile
Succes!