| Baaaietzeeel a întrebat:

Salut am o nedumerire.La informatica doamna zice la butonul "Caps Lock" zice "caps luc" straight face eu cred ca se citeste " caps loc"... deci cum se citeste? eu cred ca se citeste "caps loc"

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Nici profa mea de info nu se prea impaca cu engleza laughingDar corect se citeste cum ai scris si tu happy [caps loc] Tu zici cum sti tu. Daca te contrazice, spune-i sa se mai uite si ea pe un manual de conversatie ceva :-J

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da caps loc se citeste.

| Anonymus314 a răspuns:

Caps loc se citeste

| Baaaietzeeel explică:

Pai...poate ea citeste in engleza "plas plas"

| Anonymus314 a răspuns (pentru Baaaietzeeel):

C++ = si plas plas
el a zis ca citeste: c plas plas, ma rog poate n-a explicat bine

| bdn23 a răspuns:

"Lock" pe Engleza inseamna a vedea. Normal se citeste " caps luc" Pentru ca "o" se citeste "u" Funda pls?

| Anonymus314 a răspuns (pentru bdn23):

rolling on the floor)))) epic

to lock=a incuia
to look= a privi

| Leonard08 a răspuns (pentru bdn23):

Gresit, in engleza inseamna a bloca. Si se citeste "caps loc"
Look inseamna a vedea, iar doi de "o" se citeste "u".
C++ se citeste "si plas plas" pentru ca programul nu este inventat de un roman sa citim "ce plus plus". Altfel am citi Hollywood "holiuod" blah blah...

| KnifeWrench a răspuns (pentru bdn23):

Esti sigur? Raspuns final?

| Andrei20133 a răspuns:

Caps loc se citeste si profa mea de info in loc de c++ zice (c plas plas)