| Danike15 a întrebat:

Salut, am o ruda in Danemarca care mi.a trimis un colet acum trei saptamani, nu stiti cam care este timpul de tranzit?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Wow...prin transport maritim ti l-a trimis, deci va sosii in urmatoarele 3-4 saptamani. De obicei dureaza cam 2 luni.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa atata timp cred ca este pierdut coletul tau. Ar fi durat maxim o saptamana dar deja 3 saptamani este prea mult. Poate urmari coletul persoana care ti l-a trimis. Depinde prin ce firma.

| Danike15 explică (pentru darrio2007):

Am track id
Starea privind RR149355333DK de transport maritim
Expedierea este pe drum
Transportul a părăsit țara de origine
evenimente
data loc eveniment
24-01-2017 05:38 Centrul Mail International, Danemarca Transportul a părăsit țara de origine
23-01-2017 16:47 Oficiu poștal FOTEX, Danemarca Expedierea este primit de la expeditor
Informații despre transport maritim
Expeditor: -
Receptor: -
Performanță: R litere
Greutate (kg): -
Dimensiuni în metri (L, B, H):

| Danike15 explică (pentru darrio2007):

Prin Posta Daneza mi l.a trimis.

| Danike15 explică (pentru Violleta2022):

Oaii. mersi mult, ii zic ca nu mi.l mai trebuie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danike15):

A selectat transportul maritim pentru ca este cel mai ieftin, dar nu cred ca a fost atant sa intrebe si cat dureaza, pentru ca ingeneral depinde 2-3 luni de zile pana soseste.

| Danike15 explică (pentru Violleta2022):

Mersi mult

| darrio2007 a răspuns (pentru Danike15):

Gretta are dreptate. Nu stiam prin ce ti-a fost trimis coletul.

| darrio2007 a răspuns (pentru Danike15):

Ok. Am inteles acum. Dureaza ceva timp.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danike15):

Wow...prin transport maritim ti l-a trimis, deci va sosii in urmatoarele 3-4 saptamani. De obicei dureaza cam 2 luni.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar persoana care ti-a trimis coletul poate sa-ti spuna, fiind in functie de compania si serviciul postal folosite
Dca ti-l trimuteau prin DHL in 1-2 zile aveai pachetul.

| Danike15 explică (pentru Violleta2022):

Mi l.a trimis prin Posta Daneza. deci cred ca o sa ajunga la Posta Romana, am si track id dar de ce dureaza atata timp. Starea privind RR149355333DK de transport maritim
Expedierea este pe drum
Transportul a părăsit țara de origine
evenimente
data loc eveniment
24-01-2017 05:38 Centrul Mail International, Danemarca Transportul a părăsit țara de origine
23-01-2017 16:47 Oficiu poștal FOTEX, Danemarca Expedierea este primit de la expeditor
Informații despre transport maritim
Expeditor: -
Receptor: -
Performanță: R litere
Greutate (kg): -
Dimensiuni în metri (L, B, H):

| Violleta2022 a răspuns:

Verifica unde-i pachetul, prin linul asta unde pui numaurl transportului, d emai jos, ca sa-l track (urmareasca):
RR149355333DK
din cand in cand ii mai dai cate un refresh, ca sa vezi daca apar date noi. Diupa cum se vede, este in tranzit, a parasit Danemarca in 24 ianuarie 2017
https://track.aftership.com/danmark-post/RR149355333DK?

si inca unul aici:
https://track.trackingmore.com/denmark-post/en-RR149355333DK.html?
Daca accesezi butonul de "operate" din dreapta, ai informatie amanuntita despre transport.

| Danike15 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult, daca nu ajunge saptamana asta ii zic sa imi dea banii, e vorba de un iphone 7

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danike15):

Nu poate sa-ti de banii, odata ce are dovada ca ti l-a trimis deja!

In plus, fiind un iphone 7, adica sump, s-ar putea sa platesti vama la intrarea in tara, acum depinde de ce valoare a fost decalarata pentru el pe bonul postal, daca depaseste 100 euro, vei platii taxe de import si TVA.

| Danike15 explică (pentru Violleta2022):

Buna din nou, coletul mi-a ajuns la BSI Bucuresti ieri si azi deja e la procesare, stiti cumva care e timpul de procesare? De curios intreb happy

| Danike15 explică (pentru Violleta2022):

Nu a declarat nicio valoare, zice el

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danike15):

Nu ar trebui sa fie mai mult de 1-2 zile.

| Danike15 explică (pentru Violleta2022):

Mersi :0