| Aditzaa_Adi_1996 a întrebat:

Am o unitate HP proliant ml110 g3 ..am avut windows xp, 7, 8 ..si nu imi gaseam driverele, am cautat si pe site-ul producatorului, nimic. Am inteles ca driverele sunt compatibile doar pe windows server 2003 ..am instalat windows server enterprise edition si nu imi mergea internetul. am instalat cateva driverele pentru net, degeaba.
Ce pot face?
Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pune Windows 7 sau 8 si fa urmatoarele: Instaleaza Adobe Flash PLayer.
Apoi intra pe site-ul asta: http://www.driverscloud.com/en
Agent Installation/Automatic Installation si se va descarca un fisier. Instalaza-l si apoi dai Start The Detection si te uiti in My Drivers. Vezi ce gasesti acolo si instalezi. Succes!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate producerea de drivere pentru acest laptop s-a oprit la Windows XP!

| Aditzaa_Adi_1996 explică (pentru Salontanul):

Daca ii bag placa video separat e posibil sa mearga, nu? la fel si audio

| Salontanul a răspuns (pentru Aditzaa_Adi_1996):

In primul rand ca nu poti si apoi ca nu merge. La laptopuri nu este ca la PC.

| Aditzaa_Adi_1996 explică (pentru Salontanul):

Am PC, nu laptop! Scrie clar "unitate "

| Salontanul a răspuns (pentru Aditzaa_Adi_1996):

Unitate este si laptopul. Oricum, ce faci cu driverele pentru placa video daca nici internetul nu merge? Trebuie sa pui si placa de retea noua. Te-ai uitat in Devices Manager sa vezi ce alte drivere nu mai gaseste? S-ar putea sa nu gaseasca nici pentru procesor sau alte parti componente.

| Aditzaa_Adi_1996 explică (pentru Salontanul):

Cu windows 7 si 8 merge doar internetul...iar cu windows server merg toate in afara de internet

| Salontanul a răspuns (pentru Aditzaa_Adi_1996):

Pune Windows 7 sau 8 si fa urmatoarele: Instaleaza Adobe Flash PLayer.
Apoi intra pe site-ul asta: http://www.driverscloud.com/en
Agent Installation/Automatic Installation si se va descarca un fisier. Instalaza-l si apoi dai Start The Detection si te uiti in My Drivers. Vezi ce gasesti acolo si instalezi. Succes!