| danut93 a întrebat:

Am Procesor AMD Athlon 2 x2 3.0GHz,socket.Am auzit ca se incalzesc mai repede decat Intel iar dupa un anumit timp cooleru` trebuie schimbat deoarece devine foarte zgomots! Este adevarat?
Care este mai bun pentru jocuri? AMD sau Intel?
Si inca ceva?:d

Placa video GIGABYTE ATI Radeon HD6570 1024MB

E mai buna ca un model nVidia asemanator sau nVidia sunt superioare modelelor ATI?
Funda:*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sp33dyt a răspuns:

1. pentru jocuri e mai bine pe AMD, da se incing mai tare si da coolerul devine zgomotos in timp dar nu pentru ca trebuie schimbat ci pentru ca prinde praf
2. ATI este superio nVidia

| danut93 explică:

Si eu tot asa am citit multe pe net despre ati si nVidia...am vazut multe discutii, multe dintre ele pledau pentr ati caci ofera o calitate a imaginii mult mai buna ca nVIDIA.thinking