| Boss1234789 a întrebat:

Salut, am si eu o întrebare, am o infectie corporala si nu imi mai trec ranile, ba chiar se agraveaza, cum as putea sa o tratez? Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justme111 a răspuns:

Sfatul meu e să nu te iei după sfaturile oricui ci să mergi la medic care îți poate da un tratament după ce te examinează. El va ști ce ai mai bine decât cineva care nu vede, nu știe prin ce treci etc.
Sper să îți rezolvi problema.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergand de urgenta la medic, ca sa-ti faca analize medicale si biopsie, la infectia care s-a raspandit pe corp si care iti face rani non stop.
Suferi cumva de diabet?

| Boss1234789 explică (pentru Violleta2022):

Nu sufar de diabet

| Violleta2022 a răspuns (pentru Boss1234789):

Te sfatuiesc totusi sa mergi la medic pentru investigatii serioase, fiindca poate fi o infectie in sange, in corp, undeva este ceva, daca ranile nu se vindeca.
Sanatate multa!

| ioana748 a răspuns:

Ranile care nu se vindeca pot însemna si un diabet de exemplu.
Trebuie sa te vada un medic.

Răspuns utilizator avertizat
| eliancodrut a răspuns:

Ai fost la medic?