| BalanXd_MarianXd_1997 a întrebat:

cum pot sa-mi fac camera mai racoroasa

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

In primul rand de stiut ca ventilatorul face curent, nu racoare. In al doilea rand nu tine in prizda aparate electrice care stii ca se incalzesc.
Tine noaptea geamul deschis, nu umple camera de lucruri, pastreaz-o mai libera. Si seara daca ai mai multe becuri in camera abtine-te in a le aprinde pe toate... Limiteaza-te la 1, maxim 2. happy Bafta.

4 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Baricadezi geamul.

| BombonikThaa a răspuns:

Dimineata cand e racoare aeriseste. Dupa amiaza cand e foarte cald acopera geamurile sa nu patrunda lumina iar seara deschide geamul.happy

| xelAlex a răspuns:

Aeriseste noaptea si dimineata devreme/ foloseste draperii, obloane sau jaluzele/tine usile inchise/limiteaza consumul de energie electrica/foloseste asternuturi racoroase

| mariuscrazy09 a răspuns:

Salut eu te saftuesc sa-ti iei un aparat de aer conditonat sau un ventilator