| YoshiJiro a întrebat:

Salut am si eu o placa de baza AsRock K8upgradable-NF3 am 2 sloturi pentru placa video unul negru care stiu ca este AGP, dar cel galben nu stiu daca este PCI-E sau tot AGP...
Imagine: http://www.asrock.com/mb/photo/K8Upgrade-NF3%28m%29.jpg

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unul din sloturi este 8x si celalatul 4x. Sunt doua sloturi AGP cu viteze diferite. Nu-mi dau seama de aici pentru ca au avut diferite culori. Uita-te pe placa si cezi daca scrie undeva care sete 8 si care 4. Este vorba de un numar care reprezinta rata de transfer si in mod normal 8 este mai mare.

| YoshiJiro explică:

Salontanul poti observa ca sunt de aceeasi marime numai ca unu este mai in centrul placii, iar celalalt mai la margine