| Scorpions13 a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema cu instalarea windowsului... sistemul actual de operare este windows 7 dar am ramul de 512 si trebuie sa-l schimba am incercat sa bag un windows xp si imi intra in install si cand scrie Windows starting jos dupa ce se incarca alea imi apare pe ecran urmatoarea eroare : " Setup did not find any hard disk drives installed in your computer.
Make sure any hard disk drives are powered on and properly connect to your computer, and that any disk - related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer - supplied diagnostic or setup program.
Setup cannot continue. To quit setup, press F3 "
Nu stiu ce sa fac am 2 partitii in pc va rog ajutati-ma repede si sfaturile voastre sa le spuneti mai detaliat.
Dau funda si vot pentru raspunsurile bune.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ia si incearca alt windows,am vazut asta la multe calculatoare, nu suporta un anumit tip de windows, incearca multe pana-l gasesti pe cel pe care-l suporta.

| ina25bin a răspuns:

Problema e ca ai hdd sata daca stii ceva engleza intra aici si urmareste instructiunile http://www.mydigitallife.info/......isk-drive/
be happy

| lighting a răspuns:

Ai umblat la ceva fire de la HDD? pentru ca -Setup did not find any hard disk drives installed in your computer- asta ar insemna ca nu iti este contectat HDD-ul