| bubuletzu1414 a întrebat:

Salut am si eu un monitor lcd HD pc packard bell 2200w 22 inch boxe incorporate rezolutie 1.680 x 1.050 si nu stiu ce are l-am pus la un calculator mai vechi cand il aprind se incarca bara cu windous si cand sa apara Desktop se stinge si zice ceva de NOT SUPORTED si cv de herti ...sa fie de la placa video o am de 64 straight face ca calculatorul cel bun e la reparat va rog ajutati-ma FUNDA la primu!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa intri in Windows in mod Safe. Schimbi rezolutia din Control Panel/Display/Change Display Settings sau Adjust Resoluions si schimbi Resolution din cat este in 800/600. Dupa ce dai Applay si Ok, restartezi computerul si intri normal in Windows dupa care poti sa-ti ajustezi rezolutia un pic mai mare daca suporta.