| ralukaa0011 a întrebat:

Cum se afla densitatea si volumul corpului uman? va rog mult o formula

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ca sa afli densitatea corpului uman iei un pistol cu gloante de caucuic si tragi in el. Daca nu il omori poti sa zici ca aia e densitatea minima. Apoi il impusti iar, dar nu glont normal de plumb. Si apoi zici ca aia e densitatea maxima, adica nu rezista la mai mult. Ca sa calculezi volumul iei cadacrul care l-ai impuscat si il pui intr-o cada plina cu apa. Dupa care il scoti si calculezi cata apa mai e in cada.

| ralukaa0011 explică (pentru William):

Tu esti prost? Scuze de expresie, dar nu esti sanatos la cap