| anonim_4396 a întrebat:

Salut am un pc dar nu am monitor, cum fac sa folosesc monitorul de la laptop pentru a folosi pc ul (am hdmi)

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca as tine atat de mult sa folosesc monitorul laptopului pentru a folosi PC-ul atunci as face un remote desktop de pe laptop pe PC.

E adevarat, trebuie setat un pic. Acelasi lucru l-ai putea optine si cu teamviewer (daca elimini chestiile de securitate).

Tine cont insa ca aceasta metoda are un timp de raspuns usor mai greu, vei simti o oarecare intarziere. Depinde si de reteaua ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte probabil sa poti cu televizorul, nu poti pe laptop.

| dfeel a răspuns:

Raspunsul rapid este nu, nu se poate.
Anumite laptop-uri care au HDMI-in pot face acest lucru.
De asemenea se poate face cu ajutorul unor dispozitive externe dar nu cred ca face obiectul discutiei.

| Claudiu1905 a răspuns:

Paradoxal, cel mai ieftin si sigur ar fi sa cumperi monitor, 19 inch cam 300 lei

| Cazacu_Marius_1979 a răspuns:

Salut, mufa de hdmi sau vga de la laptopuri este numai de iesire / redare. in cazul tau nu este posibil ce doresti faci. Poti folosi un tv lcd care are intrare hdmi sau vga.