| kolyan7 a întrebat:

Salut,are funda cel care imi spune ce sa fac ca se se curate petele de cerneala(adica am murdarit cu tocul-intimplatorbig grinbig grin). merci, am nevoie urgent

Răspuns Câştigător
| DianaIstratii a răspuns:

BunahappyAm avut si eu de multe ori aceeasi problema, uite ce poti sa faci:
-Inmoaie un tampon de vata curat in spirt, tampon usor pata cu el, de cate ori crezi ca e nevoie, apoi ia alt tampon de vata curat si inmoaie-l in apa rece si pune-l usor pe pata ca sa cureti alcoolul, lasa sa se usuce apoi spala haina.

2 răspunsuri:
| bosshori a răspuns:

Pic,sau razuiesti partea patata de cerneala, iei var sau vopsea alba si dai cu pensula unde ai razuit, si gata!

| DENNIS2001 a răspuns:

Cu picul ca si eu am incercat si e buna ideea