| Marin46 a întrebat:

Salut as dori sa achizitionez o placa video geforce gt630 cu 1024mb : http://www.emag.ro/......E0G8TBBBM/
Aceasta placa video este compatibila cu placa mea de baza, dar eu am o sursa de 340w de la firma Enlight si nu stiu daca merge pe acea sursa.Mai am procesor Intel Pentium 4 3. 00Ghz si 3GB RAM DDR2.Ar merge placa aceea pe sursa mea?

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Trebuie sa mearga fara probleme.Vezi daca are extensie de alimentare(conector separat de la sursa de alimentare, poate este nevoie sa procuri tu unul sau al livreaza producatorul in kit), atentie sa NU o pornesti fara acest conector cuplat!
Sarbatori fericite!