| sleeky1532 a întrebat:

As dori sa imi fac un card de debit visa electron si nu am nici cea mai vaga idee unde. Am vazut la ING cum ca costul de deschidere si administrare lunara este de 0 lei....cam ciudat iar comisionul 0 daca retrag/depun bani la bancomat ing si 3 lei daca retrag de la orice alt bancomat. Mie mi se pare ok dar nu stiu daca sunt alte banci mai avantajoase.Voi de unde aveti cardul de debit?

2 răspunsuri:
| pnker a răspuns:

Si eu am un astfel de card de la Banca Trasnilvania. La fel, comisionul este 0 atata timp cat retragi de la bancomatele lor, de la alte bancomate ai comision in jur de 1% din suma retrasa, dar cam asa e la toate bancile. Partea buna la acest card este ca poti plati oriunde cu cardul fara sa iti ia vreun comision. Si spuneai ceva de 3 lei : nu poti retrage de la bancomat decat sume multiplu de 10 (cu alte cuvinte, cea mai mica bancnota pe care o poti lua de la un bancomat este de 10 lei )

| pnker a răspuns:

Si eu am un astfel de card de la Banca Transilvania. Costul este 0 iar comisionul la fel, atata timp cat retragi de la bancomatele lor. In cazul in care nu gasesti un bancomat BT, poti retrage de la alte bancomate dar iti va lua un comision de 1% din suma retrasa. Nu poti retrage decat sume multiplu de 10 (adica cea mai mica bancnota pe care ti-o da bancomatul este de 10 lei ).