| Eduard196 a întrebat:

As vrea sa intreb ce diametru trebuie sa aiba un telescop/luneta pentru a putea vedea ff detaliat la 17 km. Si cand spun detaliat ma refer sa pot vedea oamenii. Dau funda. multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ygr3ku a răspuns:

La 17km de el sta prietena lui si vrea sa vada daca chiar ajunge acasa cand zice ea ca ajunge, dau daca vine cineva la ea, sau... stii tu unde ajunge povestea asta tongue

4 răspunsuri:
| ygr3ku a răspuns:

Nu cred ca tine atat de mult de diametru cat de puterea de marire a aparatului si diametrul focal.
Dar ca sa nu vorbesc prea multe tampenii (stiu destule, dar nu suficient de bine pentru a da sfaturi), cred ca cel mai indicat e o cautare pe google.

| untu a răspuns:

Dar pentru ce va trebuie telescop/luneta? Sa-ti vezi ce fac vecinii pe la geamuri de la blocuri?

| ygr3ku a răspuns (pentru untu):

La 17km de el sta prietena lui si vrea sa vada daca chiar ajunge acasa cand zice ea ca ajunge, dau daca vine cineva la ea, sau... stii tu unde ajunge povestea asta tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Handicapul mental/oligofrenia nu este compatibila cu lunetele refractante

| Eduard196 explică:

Https://youtu.be/NsO6CjsUPTY Despre asta e vorba. Despre videoclipul de aici