| AnonimDinRomânia a întrebat:

As vrea sa stiu cum imi activez internetul pe mobil in reteaua Cosmote? Telefon: Nokia 5800. Am mai incercat sa-l activez, dar nu a mers, va rog foarte mult sa ma ajutati.
Dau "fundita". Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gagaangel a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu, poti suna la ei, la 1234, sa intri in legatura cu un operator si sa-i spui ca vrei sa iti activezi internetul si ti se va face o oferta.
Bafta!

7 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Daca setarile nu sint facute bine nu te poti conecta! intra pe site-ul cosmote si fa-ti setarile automat

| poechce a răspuns:

Pentru a activa serviciul web'n'walk este suficient sa trimiti un mesaj gratuit cu textul "A WNW" la numarul 969. Vei putea sa accesezi serviciul ori de cate ori ai nevoie, platind doar pentru zilele in care alegi sa te conectezi. Imediat dupa comanda de activare a serviciului vei primi automat setarile de care ai nevoie precum si adresa de la care poti descarca Opera Mini web'n'walk.

| AnonimDinRomânia explică:

Nu se poate face activare si altfel?

| AnonimDinRomânia explică:

Am aflat singur cum sa il activez... Intai trebuie sa dai un mesaj la 1234 cu textul "A WI". Dupa ce primesti un mesaj, trimiti inca un mesaj la 4777 gol. Vei primi peste ceva timp un mesaj care iti baga setari pentru internet. *1. mesajele la 1234 si 4777 nu costa nimic *2. S-ar putea sa nu mearga pe toate telefoanele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge straight face imi poti spune tu setarile Am aflat singur cum sa il activez... Intai trebuie sa dai un mesaj la 1234 cu textul "A WI". Dupa ce primesti un mesaj, trimiti inca un mesaj la 4777 gol. Vei primi peste ceva timp un mesaj care iti baga setari pentru internet. *1. mesajele la 1234 si 4777 nu costa nimic *2. S-ar putea sa nu mearga pe toate telefoanele.
pls

| Georgian_Georgian_1996 a răspuns:

Poti suna la 1234 si sa vb cu un operator

| blonda1414 a răspuns:

Pai du-te la o firma de telefoane da p kosmote si intreaba acolo sau til activeaza acolohappy