| LowVersion a întrebat:

Azi soferul de autobuz(RATB) s-a luat de mine doarece fumam tigara electronica. Pana la urma este permisa sau nu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este permisa dar nu in autobus sau alte mijloace de transport in comun. Puteai chiar fi si amendat pentru aceasta.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu, fumatul este interzis în mijloacele de transport în comun. Atât țigările normale normale cât și electronice sunt interzise. Și teoretic la fel și mâncatul.

| zBogDDy a răspuns:

Bine ca supui nefumatorii la fumul tau ca ai chef sa fumezi in autobuz.Bine a facut ca s-a luat de tine, eu te mai luam si la cativa pumni...