| lolicica1111 a întrebat:

Salut.
Am si eu o mica nelămurire... astăzi eram in statie si asteptam un autobuz. Elevii si studentii terminând programul toti așteptau autobuzul. In fine, fiind multi șoferul era sa închidă ușa peste mine si dupa a început să țipe la mine. Cu chiu cu vai ma urc si asteptam civilizat sa se duca ceilalți mai in fata sa avem si noi cei care am urcat ultimii sa avansam mai in fata. In timpul asta șoferul a țipat încontinuu la mine sa ma dau, Ca el nu vede si chestii. i-am explicat că astept sa mai avanseze si ceilalti ca sa pot sa ma dau si eu. eram ca o sarcina. Pe lângă asta a început să mă amenințe că mă da jos din autobuz.
Se poate face o reclamație la RATB?
Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti reclama la firma de transport (chiar RATB se numeste?) dar nu cred ca o sa se rezolve mare lucru, cel mult soferul va primi o mustrare.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In primul rand, ce fel de autobuz era? Cum adica sa te dai ca nu vede? Stateai in usa si nu putea sa inchida usa de tine? A tipat asa de tare de s-a auzit din cabina aia a lui?

| lolicica1111 explică:

In primul rand, stau in Galati. Este un autobuz nu pot spune vechi dar nici nou, probabil 2003 2004 (parerea mea). Pe langa asta nu avea cabina, inchisa, cu geam cum am vazut la modelele mai noi ci este doar o usa improvizata probabil, nu sunt sigur. Da, de tipat a tipat destul de tare la mine, mai avea putin si sarea la bataie. Din cauza ca era foarte aglomerat eram ingramadit langa usa, nu numai eu stateam acolo. Doar ca ma dadeam un pic spre geam cat sa coboare lumea, 2 secunda nu dura mult si ma dadeam la loc dar el nu intelegea. Cum am mai spus era super super agresiv, mai avea putin si sarea la bataie. nu inteleg cum e posibil asa ceva... A vazut ca e full, nu aveai loc sa faci nici un cm.