| HabarnamJK a întrebat:

Salut Baieti si fete, voiam sa stiu daca aceasta placa de baza va fi compatibila cu urmatoarele Specificatii.

Placa De baza este : Asrock h81m-vg4 ( https://www.asrock.com/mb/Intel/H81M-VG4/ )

As dori sa pun pe ea urmatoarele componente :

Procesor I5 4460
Nvidia GTX 1050 / 1050 TI

Scuzati-ma daca am gresit categoria:))

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg componentele, doar ca s-ar putea ca placa video, fiind standard PCI express 3, sa nu mearga la viteza maxima pe slotul PCI express 2 care e pe placa de baza. De potrivit, se potriveste si ruleaza, dar poate ca nu la capacitate maxima

| HabarnamJK explică (pentru anonim_4396):

Asta ar insemna performante putin mai scazute decat cele normale, corect?

| anonim_4396 a răspuns (pentru HabarnamJK):

Pentru o placa video mai performanta (un 1080 Ti din aceeasi generatie, sa zicem), poate ar fi problema la traducerea performantei maxime in cazul montarii intr-un slot PCI Express 2.0, dar pentru un 1050 sau un 1050 Ti, nu mi-as face griji ca nu face fata un astfel de slot

| HabarnamJK explică (pentru anonim_4396):

Deci 1050 Ti sau 1050 ul normal e bun pentru motherboard, sa inteleg

| anonim_4396 a răspuns (pentru HabarnamJK):

E bun in sensul in care nu e limitat de slotul cu o generatie in urma, da

| HabarnamJK explică (pentru anonim_4396):

K