| alexandrunaj a întrebat:

Cand am fost pe munte un prieten a varsat apa pe sacul meu de dormit. Poate afecta calitatile termoizolante? Ce e de facut?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie lasat sa se usuce, dupa care scuturat sa se uniformizeze stratul termoizolant din interior.

| Zozolle a răspuns:

Nu cred ca sacul poate fi afectat de la apa. In schimb, calitatile termoizolante pot fi afectate doar daca speli sacul de dormit cu detergent obisnuit. Poti gasi la diferite magazine detergent pentru geci de iarna care au rolul de a proteja calitatile. Acest detergent special poate fi folosit si pentru sacul de dormit. Nu te speria, apa nu poate sa-ti fi afectat sacul.