| Unu15220 a întrebat:

Cand intru in Play Store si incerc sa descarc o aplicatie nu merge... ajunge la 100% si o ia de la capat tot asa de vreo doua ori si la final imi apare eroare. Unele aplicatii merg altele nu. De ce?

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Ai un Android cam vechi, iar google play nu are informatii exacte ca nu ar merge pe telefonul tau dupa ce aplicatia a trecut de o anumita versiune.

am problema asta in bluestacks versiunea 1 cand instalez sau updatez CoC, solutia mea a fost sa caut pe google "coc apk" si am gasit apkpure.com care are apk-ul bun si care functioneaza

insa ATENTIE, bluestacks e un emulator, daca cineva mi-l infecteaza sa ii fie de bine ca nu are ce sa fure din el, asa ca trebuie sa te avertizez relativ la apk-uri luate de pe net, s-ar putea sa ti-o traga!

| GPA a răspuns:

1.Update la firmware dacă ai unul recent.
2. Oprire forțată a aplicației și a serviciilor play (Apps - click pe aplicație - oprire forțată), aici mai ai opțiunea de revenire la setările din fabrică.
3.Verifică memoria rom a telefonului, să ai spațiu suficient și șterge cache-ul. Poți să-ți cureți telefonul cu : https://play.google.com/......ps/details

4. Verifică unde se instalează aplicația (pe card sau in memoria internă). Încearcă să instalezi aplicația în memoria internă.
5.Reboot