| costy9944 a întrebat:

Salut care a dat la academia de politie campina si stie ce fel de teste se da la limba romana se da text grila daca ati putea sa imi dati un model si in legatura cu o limba straina care credeti ca e mai usoara engleza sau franceza dau funda big grin

1 răspuns:
| Oana92 a răspuns:

Din cate stiu eu subiectele sunt foarte usoare, daca ai luat bacul n-ai cum sa le pici. engleza e mai usoara pentru ca o cam auzi si o citesti peste tot, e mai comerciala, mai auzi o melodie, un film, pe cand franceza nu e chiar asa de uzuala, si crede-ma ca partea de gramatica e oribila!