| AurelianStochițoiu97 a întrebat:

Salut, care e cea mai buna asezare in teren de fotbal? dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista "cea mai buna asezare". Antrenorul alegea asezarea, in primul rand, in functie de calitatile fotbalistilor pe care ii are in lot si apoi in functie de ce intentioneaza sa faca mai mult, respectiv sa atace ori sa se apere. De altfel, multe echipe, trec de la o asezare la alta chiar in timpul meciului. Sunt asezari defensive, de genul 4-4-2 ori ofensive de genul 4-3-3. Numai bine!

1 răspuns:
| Daredevil1998 a răspuns:

3-4-3 este o formatie si ofensiva si defensiva si este foarte eficienta in jocul echipelor cu jucatori nu foarte tehnici, iti trebuie doar spiritul de echipa