| caritas a întrebat:

Salut,ce intrebari ar trebui sa puna un director cand angajeaza pe cineva(am firma si vreau sa incep angajarile).

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Tu si numai tu poti sti asa ceva.
Ce asteptari ai de la viitorul angajat? Ce trebuie sa faca?
Ce cunostinte/aptitudini trebuie sa aiba ca sa isi indeplineasca munca asa cum trebuie?
Cata experienta in domeniu e necesara?
Unde a dobandit experienta asta? etc.

4 răspunsuri:
| Stefanjust4fun a răspuns:

Ar trebui sa pui intrebari in asa fel incat sa aflii foarte multe despre viitorul angajat.
ex:
Cati ani ai?
Ai familie?
Copii?
Cum iti petreci duminica?
etc.
FUNDA?

| neutrino a răspuns:

Frumoase vise, dar nu directorul face angajarile, iar tu, in frumosul tau vis, te numesti patron.

| andru10best a răspuns:

Ce experienta are in domeniu, ce salariu doreste, care sunt preferintele sale. Tu nu ai fost la nici un interviu?

| csmCJ a răspuns:

Intrebi mai multe chestii, gen unde ai mai lucrat(daca ai mai lucrat), de ce nu mai lucrezi in acel loc, cata experienta in domeniul firmei tale are. vezi tu.