| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

Salut.
Ce pareria aveti despre facultatae ETTI din Iasi?
Matematica cat de cat ma descurc, am facut M2 in liceu, fizica n-am facut deloc dar sunt dispus sa invat. Se ia totul de la 0? E greu sau usor tinand cont ca fizica n-am facut deloc si matemtica stiu cat de cat?

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

La ET (nu avea I pe atunci) in UPB, prin anii '90 nu te descurcai la fizica fara sa fii TARE la mate si sa stii ceva fizica. Erau niste laboratoare la fizica unde trebuia sa ai idee ce sa faci. Si ar trebui sa stii electricitatea pentru mai multe cursuri ulterioare. Nu sta nimeni sa iti mai predea Kirchoff.
Trebuie sa te pui la punct cu mate (algebra, vectori, trigonometrie din anii 1, 2, analiza din 3, 4, algebra din 3) si cu electricitatea macar.