| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

Ce pareria aveti despre facultatae ETTI din Iasi?
Matematica cat de cat ma descurc, am facut M2 in liceu, fizica n-am facut deloc dar sunt dispus sa invat. Se ia totul de la 0? E greu sau usor tinand cont ca fizica n-am facut deloc si matemtica stiu cat de cat?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca se da examen de admitere nu inseamna ca se ia de la 0. E usor in sensul in care iti place sa faci probleme de mate, fizica, info. Altfel s-ar putea sa iti fie greu.

| Razvan_Steffan_1992 explică (pentru Bondarel99):

Nu s-a dat examen de admitere.
Probleme de mate M2 am facut si imi place sa fac in mare parte, dar nu sunt obinsuit cu M1 si fizica mai deloc

| Bondarel99 a răspuns (pentru Razvan_Steffan_1992):

La Politehnica la Bucuresti M1 si M2 sunt inversate, posibil sa fie si aici.