| BezeaToxica a întrebat:

Cineva care se pricepe la Desktop PC sa ma ajute si pe mine. Este buna una dintre aceste 2 unitati:

1(http://www.tocmai.ro/unitate-pc-intel-quad-core-q6600-2- 4ghz-6gb-ram-9600gt-17869457.html )

SI

2(http://www.expertcompany.ro/calculatoare-second-hand/cor e2-duo/calculator-Dell-optiplex-780-tower-Intel-core2duo -e8400-4gb-ddr3-1tb-hdd-dvdrw-1719 )

Pentru jocuri gen League Of Legend pe mediu sau in general, in jocuri pe Low dar fara lag?

Pastrasem 400 lei pentru un telefon dar am deja unul cu qwerty si ma multumesc cu ce am dar m-am gandit ca este mai buna o unitate PC.

Eu as vrea sa o cumpar pe cea de pe tocmai.ro deoarece:

1.Este mai ieftina.

2. E Quad, si daca este ca la telefoane, un quad-core este mai bun decat un dual-core(din cate stiu eu).

Voi ce ziceti? Vreau cateva pareri va rog :)

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Prima unitate este mai ieftina dar nu are Hard Disk, deci trebuie sa mai platesti 200 lei hardul, procesorul este o idee mai performant, deci o idee nu mai mult, in single thread Core 2 Duo se misca cu 35% mai repede decat Quad Core, in multithread Quad Core face legea.Carcasa arata jalnic, nu ai garantie. Pentru aceste motive optez pentru al doilea chiar daca nu are placa video dedicata sau mai investesti in primul ceva bani.

| Luck19 a răspuns:

Deci ti-as recomanda 2
pentru ca Dell este o firma de calculatoare excelenta care a creat si Alienware pentru jocuri
deci Dell e foarte bun puls ca are ddr3 si 4gb RAM
si core e mai bun
nu aui auzit de Intel CORE i7 sau i5 sau i3?
inorice caz 2