| Eღilia62 a întrebat:

Cum as putea face calculatorul sa mearga mai repede.Stiti vreun program care sa optimizeze viteza.Cand conectez pc ul la internet, inebuneste, toate programele isi cauta actualizari si daca dau sa deschid mozzila se deschide dupa vreo 2-3 minute dupa ce am deschis calculatorul si dupa ce imi apare'you computer might be at risk' dar nu stiu de ce imi apare chestia asta caci la Control Panel\security center\ toate sunt pe on.

6 răspunsuri:
| Sperman a răspuns:

Pai in primul rand ai putea sa-l formatezi, poate n-ai mai facut-o de mult timp iar windows-ul are prea multe erori ca sa mai functioneze corect.
Dupa ce l-ai formatat daca merge tot asa atunci ii faci un overlock la procesor, ii maresti viteza, dar viata lui va fi mai scurta.
Daca nu ii faci un upgrade la pc, iti cumperi niste componente noi, daca consideri ca nu se merita sa investesti in el atunci il vinzi, arunci pe geam depinde ce preferi, dupa care iti cumperi un sistem nou.
Totusi eu spun sa-l formatezi si ai sa vezi ca o sa mearga bine.

Salut!

| cristi202 a răspuns:

E clar ca nu ai antivirus, si e periculos acum sa navighezi pe net fara antivirus. E posibil sa ai virusi. Foloseste NOD 32 pentru asta. Iar pentru optimizare foloseste TuneUp Utilities. E un program care in mod automat iti arata unde sunt probleme si cum sa le rezolvi. Si ai grija ca desktopul sa nu iti fie plin cu iconite, iar partitia unde ai instalat Windowsul sa nu fie plina.

| xXCrystyanXx a răspuns:

Foloseste CCleaner.Eu il folosesc mereu si sunt foarte multumit de el.Il poti downloada de aici :http://www.piriform.com/ccleaner/download
Si nu uita sa mai defragmentezi partitiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google Chrome. E cel mai bun si mai rapid internet!

| Sufletel_3419 a răspuns:

Google Chrome
cred ca te va ajuta.eu cu el ma folosesc.Dar la tine poate de schimbat si windowsul.:S

| Sufletel_3419 a răspuns:

Google Chrome
cred ca te va ajuta.eu cu el ma folosesc.Dar la tine poate de schimbat si windowsul.:S